Walory i atrakcje Krynicy Morskiej to mozaika pięknych krajobrazów, fascynujących obiektów hydrotechnicznych oraz zabytków. Tu znajdziemy doskonałe warunki do wypoczynku, zarówno biernego, jak i aktywnego.

Krynica Morska plaża

Atrakcje dla turystów w Krynicy Morskiej w głównej mierze związane są z położeniem miasta na Mierzei Wiślanej. Tu znajduje się port rybacko-jachtowy a także wspaniałe letnie kąpielisko. Dzięki obecności tu wód mineralnych, jest też miejscem idealnym do celów leczniczych i rekreacyjnych.

Przyrodnicze atrakcje w Krynicy Morskiej to przede wszystkim Walory Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana, na obszarze którego miasto leży. Największym zainteresowaniem cieszy się Wielbłądzi Garb, najwyższa wydma Mierzei, z której rozpościera się piękny widok na morze, Zalew Wiślany oraz Wysoczyznę Elbląską. Warto odwiedzić też Rezerwat Buków, bogaty w przedstawicieli świata zwierząt.

Jeśli chodzi o zabytki, niezwykłe wrażenie robi stara zabudowa miasta, pochodząca z początku XX wieku, w którą wpisany jest zespół zabytkowych willi i pensjonatów. No i nie można przegapić też Latarni Morskiej.

Wyszukano w Google przez frazy: